Říjen 2014

Pottermore - Dolores Jane Umbridge - překlad

31. října 2014 v 20:26 | Kira "sunny" Uchiha |  Zajímavosti
Jak jistě víte, dnes je Hallowen. Lidé v anglicky mluvících zemích práě teď obcházejí v kostýmech domy a žebrají o sladkosti... ale tento svátek mrtvých, má velký význam i v námi milovancýh příbězích o Harrym Potterovi. A v důsledku uctění tohoto svátku vydal server www.pottermore.com povídku pro své čtenáře.
No dobře, nejedná se o povídku jako takovou, jako spíš o popis postavy...a když máme ten strašidelný Hallowen, tak je to postava Dolores Umbridgové, nechvalně známé ropuchy v růžovém, o které si můžeme počíst. Kdo má na Pottermore účet určitě ví, že takové popisy má každá důležitá postava, bytost nebo věc :) (a tyto popisy stále přibývají). A protože je to originální web Rowlingové, můžete si být jistí, že cokoliv, co si teď přečtete jsou přesně její slova :)
Noooooo a jelikož jsem hodná duše, co má fůru času, můžete si to teď krásně přečíst v češtině :)


Užijte si to, a pokud nemáte na POTTERMORE ještě účet, tak to rychle napravte!!! :D (Do toho Mrzimore!! :D).



Dolores Jane Umbridge

Narozeniny: 26.srpna
Hůlka: březové dřevo a blána z dračího srdce, 8 palců
Kolej: Zmijozel
Speciální schopnosti: "trestací" brk je jejím vlastním vynálezem
Původ: matka mudla, otec kouzelník
Rodina: svobodná, bezdětná
Koníčky: sbírání talířků s náměty koťátek, zdobení nábytku pomocí volánků a háčkováných věcí, vymýšlení mučících nástrojů



Jak bohatý je tvůj život?

23. října 2014 v 18:30 | Kira "sunny" Uchiha |  Zajímavosti
Lidé si neustále stěžují, že jejich život není plnohodnotný, zajímavý a zvláštní. Že jim něco chybí, a že by to chtěli změnit... ale jen o tom mluví. Ve skutečnosti nikdy neudělají krok vpřed, neodhodlají se, podlehnou strachu... a přitom, aby se udála změna není zapotřebí velkých kroků, mnoha peněz nebo velkých vzdáleností. Stačí i zdánlivě malé věci, které jste třeba už udělali a připadnou Vám normální, ale pro někoho dalšího, jsou nepředstavitelné.
Právě tomuhle účelu slouží níže vypsaný žebříček 125ti zážitků. Našla jsem ho na internetu v mnoha, mnoha různých variantách, tahle je trochu poupravená, a já ji sama za sebe vyplnila, a byla to pro mě vážně zajímavá časová dotace :D, při které jsem musela jít i hodně daleko do své paměti, abych byla schopná pravdivě odpovědět :).
Pokud budete chtít, můžete to šířit dále a dále, ale hlavně berte v potaz poselství tohodle všeho :) NEBOŤ -
I malé krůčky jsou lepší než žádné.


SO - úkol je jednoduchý, zaškrtni věci, které jsi už udělal/a :


Vypít pivo
Vykouřit celou cigaretu
Zkusit drogy
Psát na orosenou část sprchy
Přečíst knihu George Orwella
Poprat se
Hrát paintball
Použít Twitter
Poslouchat Lady Gaga
Mít autonehodu


Lindsey Stirling - Roundtable Rival

22. října 2014 v 18:41 | Kirawa "Boss" |  Mp3
Lindsey Stirling je podľa mňa úžasná. Jej videá sú vždy originálne, nápadité a super sa na ne pozerá. Ani toto nie je výnimkou. Veď posudte sami :)







Tommorow is a mystery, today is a gift

22. října 2014 v 18:35 | Kirawa "Boss" |  Admini
Uf, už je to mesiac, čo naposledy pribudlo na blog. Tak ako som povedala, nemala som nejako v úmysle kriesiť blog. Ja som si tu skôr začala písať tie dva predchádzajúce články, pretože som sa nudila a v tom momente ma chytila chuť dačo spravi s blogom. Tá chuť ma ale rýchlo prešla dva dôvody, človek príde unavený zo školy a cez víkendy som rada, že som rada :D